پنج‌شنبه 18th جولای 2013 , ساعت: 04:07کد مطلب : 47924 نسخه قابل چاپ
فرمان‌آرا،پرستویی،بنی‌اعتماد، مسعود رایگان،رضا کیانیان،...در تجمع اعتراضی به پلمپ خانه سینما

اصغر فرهادی هم به جمع معترضان پیوست

اصغر فرهادی کارگردان برگزیده‌ی اسکار هم به جمع سینماگران حاضر روبروی درب خانه‌ی سینما پیوست.

به گزارش ایسنا، این فیلمساز ایرانی در مقابل درب خانه‌ی سینما، کنار دیگر همکارانش ایستاد.

اصغر فرهادی در جمع سینماگران بیان کرد: در این چند سالی که خانه سینما تشکیل شده، سینماگران وابستگی عاطفی به اینجا پیدا کرده‌اند اما متاسفانه این بخش و این وابستگی عاطفی، هیچ وقت در نظر گرفته نمی‌شود.

این کارگردان برگزیده‌ اسکار ادامه داد: این را هم بگویم که قرار نیست با باز شدن خانه سینما اتفاقات عجیب و غریبی بیفتد اما بسته شدن اینجا هم گمان نمی‌کنم، سود زیادی را نصیب کسانی بکند که آن را بسته‌اند.

کارگردان «گذشته» حضور سینماگران روبروی خانه سینما را یک حرکت سمبلیک دانست و اظهار کرد: برای ما این رفتار و این خانه یک اقدام سمبلیک است، اقدام نسبت به خانه‌ای که بسته شده است. متاسفم از اینکه تاکنون هیچ دلیل شفافی برای چنین اقدامی بیان نشده و بیشتر مسائل مطرح شده حاشیه بوده است.

اصغر فرهادی در پایان تاکید کرد: امیدوارم تا عصر امروز خانه سینما باز شده و سینماگران داخل خانه سینما و در سایه قرار بگیرند.

سخنان اصغر فرهادی با استقبال گسترده‌ی حاضران همراه شد.

بنا بر این گزارش، جمعی گسترده‌ای از سینماگران از ساعاتی قبل از ساعت ۸ صبح طبق وعده‌ی از پیش اعلام شده پس از اتمام فرصت ۴۸ ساعته مقابل خانه‌ی سینما جمع شدند .

سینماگران حاضر که جمع گسترده‌ای در این تجمع بودند عبارتند از: بهمن فرمان‌آرا،پرویز پرستویی،رخشان بنی‌اعتماد، مسعود رایگان،رویا تیموریان، عبدالحسن برزیده،رسول صدرعاملی، رضا کیانیان، سیف‌الله صمدیان،کیومرث پوراحمد،مازیار میری،داریوش فرهنگ،غلامرضا موسوی،ابوالحسن داودی، محمد مهدی عسگرپور، ابراهیم مختاری، مهدی فخیم‌زاده و…

خبرگزاری مهر گزارش داده این تجمع با پادرمیانی رئیس پلیس تهران و قول مساعد برای پیگیری باز کردن خانه سینما پایان یافته است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.