جمعه 9th اکتبر 2015 , ساعت: 02:10کد مطلب : 86128 نسخه قابل چاپ
از سوی یک مقام ایرانی

اصابت موشک‌های روسی به خاک ایران تکذیب شد

یک مقام ایرانی در گفت‌وگو با یک رسانه روس ادعاهای مقامات آمریکایی درباره سقوط موشک در ایران را رد کرد.

به گزارش فرارو این مقام ایرانی به خبرگزاری اسپوتینگ گفته است: «وزارت دفاع ایران معتقد است که گزارش‌ها درباره سقوط این موشک بخشی از جنگ تبلیغاتی غرب علیه روسیه است.»

پیش از این وزارت دفاع روسیه هم ادعاهای رسانه‌ای در این باره را تکذیب کرده و گفته بود که تمامی موشک‌های مسکو به اهداف از پیش تعیین‌شده خود اصابت کرده‌اند.

شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان ادعا کرده است نیروهای نظامی و اطلاعاتی آمریکایی با رصد تحولات در منطقه به این نتیجه رسیده‌اند که چهار موشک شلیک‌شده به سوی سوریه، به مناطق نامشخصی در ایران اصابت کرده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس از قول یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده نوشته است که سقوط این موشک‌ها در خاک ایران در روز چهارشنبه اتفاق افتاده است.

خبرگزاری روسی اینترفاکس از قول سرگی شویگو وزیر دفاع این کشور نوشته است که موشک‌های شلیک‌شده به اهداف تعیین شده در سوریه برخورد کرده‌اند. وزیر دفاع روسیه به کنایه گفته است: “برخلاف سی‌ان‌ان، ما با ارجاع به منابع بی‌نام حرف نمی‌زنیم.”

مقامات آمریکایی در حالی این ادعا را مطرح کرده‌اند، که می‌گویند نمی‌دانند این موشک‌ها کجا به زمین خورده‌ است.

روسیه، از چهارشنبه هفته گذشته (۸ مهرماه) حمله به مواضع گروه‌های تروریستی داعش را در سوریه آغاز کرده است – جایی که ائتلافی متشکل از کشورهای غربی و عربی به رهبری آمریکا از یک سال پیش در حال انجام عملیات ضد داعش است اما  موفقیتی در عقب راندان این گروه نداشته است.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.