پنج‌شنبه 19th آوریل 2012 , ساعت: 11:04کد مطلب : 6184 نسخه قابل چاپ
کلينتون:

اسد آخرین فرصت را از دست ندهد

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا می گوید وضعیت سوریه به جایی رسیده که باید خشونت را کنار بگذارد، در غیر این صورت آمریکا راه‌هایی برای وارد کردن فشارهای بیشتر بر دولت بشار اسد پیدا خواهد کرد.

کلینتون روز چهارشنبه ۳۰ فروردین گفت که «در این راه یا موفق می شویم و صلح را در منطقه برقرار می‌سازیم» یا بشار اسد فرصت آخر خود را هم از دست خواهد داد.

به گزارش بی‌بی‌سی او که در ملاقات با وزرای دفاع عضو کشورهای ناتو در بروکسل سخن می گفت تاکید کرد که با همتایان متحد خود درباره وارد کردن فشارهای بیشتر بر سوریه صحبت کرده است اگر چه وی از جزئیات واکنش آمریکا و کشورهای دیگر نسبت به سوریه در صورت متوقف نکردن حملاتش صحبت نکرد.

امروز همچنین کاخ سفید نسبت به نقض آتش بس توسط نیروهای دولت بشاراسد اظهار نگرانی کرد.

مخالفان دولت سوریه به تازگی ویدیویی منتشر کرده اند که نشان می دهد تک تیراندازان دولتی به سوی جمعیتی که در حوالی شهر دمشق و در اطراف ناظران صلح سازمان ملل گرد آمده اند شلیک می کنند اگر چه رئیس گروه ناظران صلح سازمان ملل هر گونه شلیک به سوی گروه تحت امر او را تکذیب کرده است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد به زودی درباره اعزام ۲۵۰ ناظر دیگر به سوریه تصمیم گیری خواهد کرد.

همزمان جی کارنی سخنگوی کاخ سفید هم که همراه با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به ایالت اوهایو سفر کرده است از دولت سوریه برای «بی صداقتی» و ادامه حملاتش انتقاد کرد. او از جامعه بین‌المللی خواست در صورتی که سوریه به خشونتهای خود خاتمه ندهد، قدم‌های بعدی را علیه این کشور بردارند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.