جمعه 6th فوریه 2015 , ساعت: 03:02کد مطلب : 73724 نسخه قابل چاپ

استقرار نیروهای واکنش سریع آمریکا در کردستان عراق

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که این کشور چند فروند هواپیمای ویژه عملیات سریع و نیروهای متخصص در نجات و آزادی گروگان در اقلیم کردستان عراق مستقر کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، مسئولان نظامی آمریکا می گویند که این تصمیم پس از افتادن خلبان اردنی به دست داعش اتخاذ شده و هدف از آن واکنش سریع نیروهای آمریکایی در صورت سقوط یک جنگنده ائتلاف در شمال عراق است.

بنا بر اعلام منابع رسمی در وزارت دفاع آمریکا نیروهایی که به شمال عراق اعزام شده اند در عملیات جستجو و واکنش سریع برای آزادی گروگان تخصص دارند و در نزدیک ترین مکان ممکن به شهر موصل مستقر شده اند تا کارایی آنها افزایش یابد.

نیروهای واکنش سریع آمریکا که مسئولیت پوشش تحولات عراق را بر عهده دارند پیش از این در کویت مستقر بودند اما پس از اعدام وحشیانه خلبان اردنی، مسئولان پنتاگون از بیم تکرار چنین اتفاقی تصمیم گرفتند بخشی از این نیروها را به شمال عراق منتقل کنند.

 

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.