سه‌شنبه 25th سپتامبر 2012 , ساعت: 06:09کد مطلب : 24465 نسخه قابل چاپ
اعتراض شدید رضا میرکریمی به عدم معرفی فیلم سینمایی «یه حبه قند» به آکادمی اسکار

بی‌خبرم برای خودشان بریدند و دوختند/ باور نمی کنم این تصمیم خالی از هرگونه کینه و تظاهر باشد

کارگردان «یه حبه قند» که فیلمش به آکادمی اسکار معرفی شده ‌است در پی اعلام وزارت ارشاد مبنی بر تحریم اسکار درباره توافقی که اعلام شده در این زمینه با او شده است ضمن رد آن به ایسنا،گفت: «به عنوان نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده فیلم از همه چیز بی‌خبرم و برای خودشان بریدند و دوختند.»

وی افزود: «مسئولین حوزه هنری هم از هرگونه توافقی در این زمینه بی‌اطلاعند.»

این کارگردان با اشاره به تصمیم وزارت ارشاد ابراز عقیده کرده است: «عملکرد آقایان و سیاست‌هایشان اجازه نمی‌دهد باور کنیم این تصمیم خالی از هرگونه، کینه و تظاهر است. به هر حال من «یه حبه قند» را برای کشورم ساختم و مزدم را از مردم گرفته‌ام و هیچ طلبی از کسی ندارم.»

میرکریمی اظهار کرد: «ای کاش فیلم دیگری انتخاب می‌شد تا این فرصت برای سینمای نجیب ایران باقی می‌ماند. در آرزوی روزهای خوش آینده بر محمد و آل محمد صلوات می‌فرستم.»

وزارت ارشاد به بهانه اعتراض به ساخت فیلم ضد اسلامی در آمریکا سینمای ایران را از حضور در معتبر ترین جشنواره سینمایی جهان محروم کرد.


برچسب ها :
  1. shirazi

    نه تنها این آقای وزیر حتی رئیس مستقیمش سید علی آقا هم نمیداند که اسکار چیست
    با این حال تا این بی آبرو ها و بی …….. بر ایران حکومت میکنند آش همین و کاسه همان

  2. احمد

    مسئله کینه و تظاهر تنها نیست . حاکمان جز روضه خوانی هنری ندارند و ادعای فقاهت . بنا بر این با هر چیزی که در سطح جامعه مطرح شود و مورد توجه مردم قرار بگیرد و این هنر حاکمان را تحت الشعاع خود قرار دهد مخالفت میکنند .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.