چهارشنبه 3rd سپتامبر 2014 , ساعت: 03:09کد مطلب : 66740 نسخه قابل چاپ
آخرین زمزمه ها در مورد احمدی نژاد

از تشکیل فراکسیون احمدی نژادی ها در مجلس تا مخالفت با ممنوعیت دانشگاه ایرانیان

«این روزها اخبار متفاوتی در مورد محمود احمدی‌نژاد در فضای سیاسی و رسانه‌ای منتشر می‌شود. او البته سکوت کرده و ترجیح می‌دهد کمتر اظهارات رسمی مطرح کند. در این میان اگرچه احمدی‌نژاد فروردین ۹۳ را بسیار پر خبر پشت سر گذاشت اما در سایر ماه‌های سال جاری غیبت قابل توجهی در رسانه‌ها داشته است.»

به گزارش ایسنا، مثلث‌آنلاین با این مقدمه نوشت: در جدیدترین تحول شنیده شده است که نزدیکان سیاسی او تصمیم گرفته‌اند بصورت رسمی و با تابلوی احمدی‌نژاد وارد فعالیت‌های سیاسی و انتخاباتی نشوند. بنا بر آخرین رایزنی‌های تشکیلاتی تصمیم بر این شده است که ورود حامیان احمدی‌نژاد به فضای انتخاباتی در قالب گروه‌های اصولگرا باشد و پس از تشکیل مجلس جدید فراکسیون احمدی‌نژادی‌ها را بوجود آورند.

اظهارات اخیر سقای بی‌ریا، سخنگوی جبهه پایداری در مورد اینکه “احمدی‌نژاد دیگر مورد حمایت ما نخواهد بود” نشان داد که کار طرفداران احمدی‌نژاد برای ائتلاف با گروه‌های اصولگرا چندان هم ساده نیست.

هفته گذشته هنگامی که از سقای بی‌ریا پرسیدند “نظر شما درباره بازگشت احمدی‌نژاد چیست؟” و “آیا شما حاضرید از او حمایت کنید؟”، چنین پاسخ داده بود: «هر فردی حق دارد به عنوان شهروند فعالیت سیاسی داشته باشد. البته مقرراتی وجود دارد و پرونده افراد برای تصدی پست‌ها بررسی می‌شود و نظام باید صلاحیت را تأیید کند. اگر به سال ۸۴ برگردیم و احمدی‌نژاد همان ویژگی‌هایی که باعث شد به او رأی بدهیم را داشته باشد دوباره به او رأی خواهیم داد ولی در این مدت دیده‌ایم که او تغییراتی داشته و راهش عوض شده است. صریحاً می‌گویم در حال حاضر نه حمایتی از او داریم و نه همکاری می‌کنیم.»

اظهارات سقای بی‌ریا البته با واکنش تند حسینیان مواجه شده بود که نشان از اختلافات گسترده در جبهه پایداری به عنوان اصلی‌ترین حامیان احمدی‌نژاد داشت.

روح‌الله حسینیان در گفت‌وگو با سایت دولت بهار که از رسانه‌های منسوب به محمود احمدی‌نژاد است، گفته بود: «رهبر معظم انقلاب اسلامی در آخرین دیدار دولت دکتر احمدی‌نژاد با ایشان فرمودند دولت شما بیش از سایر دولت‌ها مورد هجمه قرار گرفت که بخاطر دفاع از ارزش‌های انقلاب بود. همین قضاوت رهبر معظم انقلاب برای ارزیابی ما از کارنامه دولت دکتر احمدی‌نژاد کافی است. احمدی‌نژاد خدمات بسیار ارزنده‌ای انجام داده که فراموش‌شدنی نیست و من خودم به ایشان ارادت دارم.»

در تحولی دیگر شنیده شده است که محمود احمدی‌نژاد در جلسه‌ای که به تازگی با حامیان و نزدیکان خود داشته، در مورد دانشگاه ایرانیان چنین گفته است: «سریعاً پذیرش دانشجو را آغاز کنید. موانع ایجاد شده در این رابطه غیرقانونی است و کسی نمی‌تواند مانع فعالیت ما شود».

دانشگاه ایرانیان اکنون محل اصلی مجادله طرفداران و نزدیکان محمود احمدی‌نژاد با منتقدان اوست.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.