شنبه 21st سپتامبر 2013 , ساعت: 01:09کد مطلب : 51892 نسخه قابل چاپ
نامه مولانا عبدالحمید به آقای خامنه ای

از اعدام ۲۶ تن از جوانان اهل سنت جلوگیری کنید

مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان طی نامه ای به رهبر جمهوری اسلامی ، در خصوص صدور حکم اعدام ۲۶ تن از جوانان اهل سنت کُرد در زندان رجائی شهر کرج، خواستار مداخله وی  در این مسأله شد.

در بخشی از این نامه، که در تاریخ ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ به دفتر آقای خامنه ای  ارسال شده است، به “شرایط ملتهب جهانی” اشاره شده و آمده است: «شرایط جهانی بسیار ملتهب است و دشمنان قسم خورده اسلام که از اختلاف سود می برند، در صدد بهره برداری اند.»

مولانا عبدالحمید در پایان این نامه خطاب به رهبرجمهوری اسلامی  نوشته است : «اینجانب با اطمینان از درایت و دوراندیشی آن زعیم عالی‏قدر و با انگیزه خیرخواهی برای نظام و میهن اسلامی، درخواست دارم با تدبیر حکیمانه، به هر نحوی که صلاح می دانید از اعدام این افراد جلوگیری فرمایند؛ زیرا اعدام این جمع اثرات منفی در داخل و خارج کشور بجا می گذارد.»

گفتنی است رونوشتی از این نامه جهت تدبیر و پیگیری موضوع به رئیس جمهور نیز ارسال شده است.

خاطرنشان می شود یکی از خواسته های اصلی جنبش دموکراسیخواهی ایران رفع تبعیض های مذهبی از کشور است.

در سال های اخیر عرصه برای فعالیت اقلیت عمده سنی کشور تنگ شده است و محدویدت ها و تنگناهای غیر قانونی شدید علیه آنها اعمال شده است.

این در حالی است که این سیاست های تند نه تنها باعث انزوای جریان های میانه رو و مدافع منافع ملی در اقلیت سنی خواهد شد بلکه به رشد جریان های تندرو و خشونت طلب منجر خواهد شد.


حوزه :
 1. ali manly

  اگر صاحبان ولایت مداری و فقه سنتی روی به دین اخلاقی و فلسفی کرده بودند آنوقت خیلی از جریانات و اقلیتها مشمول جریان خودی شده بودند٬ بدینوسیله چسب اخلاقی واجتماعی ایران و همسایه ها و بین الملل تشدید میشد و از جدایی طلبان بی بصیرتی چون یاران جنتی ها و مصباح ها نیز تبری می شد.
  امیدواریم از سر عقل و اصلاحطلبی از کشتارهای احمفانه مذهبی جلوگیری شود.و به اراده آراء محلی مردم در وحدت کشور احترام قایل شد.طالقانی در کردستان ثابت کرد که باصبر٬ بینش و احترام به انسان فرای تنگ نظری مغزی, این امر امکانپذیر است.

 2. «پدر کشتی و تخم کین کاشتی»
  پدر کـشـتـه را کـی بـود آشـتـی»
  ***
  خشونت ،خشونت می آورد
  درعفو لذتی است که در انتقام نیست.

 3. یک اهل سنت

  امید وارم خداوند حق این جوانان را از ….. بگیرد انشا اله

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.