سه‌شنبه 27th مارس 2012 , ساعت: 05:03کد مطلب : 3282 نسخه قابل چاپ
نخست وزیر ترکیه چهارشنبه وارد تهران می شود

اردوغان حامل پیام اوباما برای ایران؟

هیات بلند پایه ای که نخست وزیر ترکیه را در سفر به تهران همراهی می کند ، متشکل از وزرای امور خارجه، اقتصاد، انرژی ، شهرسازی و محیط زیست آن کشور است.

به گزارش ایرنا اردوغان که برای شرکت در اجلاس بین المللی امنیت هسته ای به کره جنوبی سفر کرده است، امروز سئول را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

بنا به گفته منابع دیپلماتیک سفارت ترکیه، ‘ محمدرضا رحیمی’ معاون اولاحمدی نژاد هنگام ورود نخست وزیر ترکیه به تهران بطور رسمی از وی استقبال خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، اردوغان در سفر به تهران، علاوه بر دیدار و گفت و گو با رحیمی،با ‘ محمود احمدی نژاد ‘ رییس دولت دهم و ‘ علی لاریجانی’ رییس مجلس شورای اسلامی نیز دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

این احتمال وجود دارد نخست وزیر ترکیه حامل پیامی از سوی اوباما برای سران جمهوری اسلامی ایران باشد. رئیس جهور آمریکا در سخنرانی خود در سئول یک بار دیگر اعلام کرد پنجره دیپلماسی برای  حل مسئله هسته ای ایران در حال بسته شدن است.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.