شنبه 8th ژوئن 2013 , ساعت: 01:06کد مطلب : 45679 نسخه قابل چاپ
توضیح مهدی امینی زاده در مورد مناظره دیروز

ادعای قالیباف صحیح نیست/ با نیروهای لباس شخصی برخورد نشد

قالیباف در مناظره با هشت کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری مدعی دیدار با یک عضو دفتر تحکیم وحدت و حمایتش از برگزاری مراسم این تشکل دانشجویی در زمان فرماندهی خود بر نیروی انتظامی شد.

به گزارش ندای سبز آزادی، امینی زاده  فعال ملی-مذهبی که در آن زمان عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت بوده در گفت و گویی با شبکه آنلاین ۲۵ خرداد، اظهارات فرمانده سابق پلیس را رد کرد و گفت: آقای قالیباف ادعا می کند که در سال هشتاد و یک ما تقاضای برگزاری تجمع دانشجویی کردیم و در ملاقات نماینده دفتر تحکیم با ایشان، او موافقت کرد اما در نهایت ما برنامه را برگزار نکردیم. درحالی که هیچ ملاقاتی بین نماینده شورای مرکزی دفتر تحکیم با قالیباف صورت نگرفته است، نه مصوبه ای برای این ملاقات داشتیم و نه گزارشی از اعضا درباره آن دیده ایم و این کاندیدای انتخابات به طور مشخص در این باره دروغ می گوید.

امینی زاده افزود: از سوی دیگر، آقای قالیباف سمت و مسوولیتی در این باره نداشت که نماینده ما بخواهد با او مذاکره کند.

این فعال ملی-مذهبی  یادآور شد که به طور معمول تصمیم گیری درباره برگزاری تجمعات و یا راهپیمایی به عهده کمیسیون ماده ده احزاب بوده است.

امینی زاده با بیان اینکه درباره تجمع مورد اشاره، او به همراه عبدالله مومنی، دبیر تشکیلات وقت دفتر تحکیم که در حال حاضر در زندان به سر می برد به کمیسیون ماده ده احزاب مراجعه کرده و فرم های مربوطه را دریافت و تکمیل کردند گفت: در ابتدای امر با راهپیمایی ما موافقت شد و قرار شد راهپیمایان از دانشگاه تهران حرکت کرده و به سمت کوی دانشگاه راهپیمایی کنند و سپس در سالن اجتماعات کوی، برنامه سخنرانی برگزار شود.

او افزود: در فرم درخواست، تمامی این موارد به طور مشخص قید شده بود و بر همان اساس هم با برنامه موافقت شد. اما به فاصله یک روز از صدور مجوز، با تصمیم شورای عالی امنیت ملی این راهپیمایی را بدون ارائه هیچ توضیحی لغو کردند.

او با تاکید بر ناصحیح بودن اظهارات قالیباف از او خواست اعلام کند چه کسی از طرف دفتر تحکیم وحدت با او ملاقات کرده است.

قالیباف در بخش دیگری از اظهارات خود در مناظره امروز کاندیداها به دفاع از عملکرد پلیس در ماجرای حمله لباس شخصی ها به خوابگاه دانشجویی طرشت پرداخت و ادعا کرد که در آن حادثه، نیروهای پلیس به حمایت از دانشجویان پرداخته اند.

امینی زاده که در زمان آن واقعه بازداشت بوده است با رد اظهارات قالیباف گفت: عملکرد پلیس در آن حادثه به این شکل نبود و بر اساس گزارش های موجود، نیروهای پلیس به برخورد با دانشجویان می پرداختند.

عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت افزود: اصولا در دوره فرماندهی قالیباف بر پلیس اگرچه نسبت به دوره قبل از آن که لطفیان فرمانده ناجا بود پیچیده تر عمل شد و قالیباف کوشید چهره بهتری از پلیس نشان دهد اما سرکوب پیچیده تری وجود داشت، دانشجویان زیادی بازداشت شدند و همچنین تعداد زیادی در خیابان ها کتک خوردند و در بسیاری از موارد نیروی انتظامی برخوردی با نیروهای لباس شخصی نداشت.

امینی زاده با یادآوری اینکه نیروهای موسوم به لباس شخصی در واقع ماموران رسمی نهادهای امنیتی در جمهوری اسلامی هستند، ادعای  قالیباف درباره برخورد با آنان را رد کرد و از فرمانده سابق پلیس خواست اعلام کند کدام نیروی لباس شخصی را دستگیر کرده و دادگاه او چه زمانی برگزار شده است.

او با بیان اینکه “ممکن است” قالیباف در جلسه اعضای بسیج و سپاه شرکت کرده و دوستانه از آنان خواسته باشد به این شیوه ها عمل نکنند گفت: اما ما در جریان چنین جلسات دوستانه ای نبوده و نیستیم. در حالی که در عملکرد نیروی انتظامی که ما شاهد آن بودیم، برخوردی با نیروهای لباس شخصی ندیدیم.


حوزه :
  1. ناهید

    با سلام

    وقتی برای دروغهای شاخدار مسئولین مالیات نمی بندن همین میشه مردک خجالت نمی کشه همه کسانی که اون سال کوی دانشگاه بودن شاهدن که لباس شخصی ها با حمایت نیروی انتظامی هر کاری خواستند کردند.اقای قالیباف از نظر شما وقاحت چاپلوسی ودروغگویی چه حد و اندازه ای داره؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.