دوشنبه 17th فوریه 2014 , ساعت: 04:02کد مطلب : 60001 نسخه قابل چاپ
همزمان با حضور رییس جمهور در وزارت نفت صورت گرفت

اخبار ضد و نقیض از احتمال افزایش قیمت بنزین در اوایل اسفند

همزمان با حضور رییس جمهور در وزارت نفت اخبار ضد و نقیضی از احتمال افزایش قیمت بنزین در اوایل اسفند منتشر شد. گفته می شود روز یکشنبه به برخی نهاد ها و سازمان ها در این باره اعلام آماده باش شده است.

به گزارش فرارو، صبح امروز حسن روحانی به صورت سر زده در وزارت نفت حاضر شد و به بازدید از این وزارتخانه پرداخت. رییس جمهور در جلسه ای با حضور مدیران وزارت نفت نیز شرکت کرد.

این اتفاق همزمان با انتشار گزارش هایی درباره احتمال افزایش قیمت بنزین از اول اسفند رخ داد. برخی رسانه ها حضور سرزده رییس جمهور را در ارتباط با افزایش قیمت بنزین در روزهای پایانی سال ۹۲ دانستند.

خبرگزاری مهر در گزارشی به نقل از رئیس کانون کارفرمایی جایگاهداران سوخت سراسر کشور اعلام کرد: «گمانه زنی‌ها حاکی از عرضه بنزین با دو نرخ جدید ۷۰۰ و ۱۰۵۰ تومانی است.»

رییس انجمن جایگاهداران سوخت نیز در گفت و گویی از اعلام آماده باش دولت به جایگاه داران و برخی سازمان ها همچون شهرداری خبر داد.

بیژن حاج محمدرضا امروز با اشاره به برگزاری نشست هماهنگی بین جایگاهداران سوخت استان تهران و مسئولان و مدیران شرکت پخش فرآورده های نفتی تهران، گفت: «در این نشست، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از جایگاهداران درخواست کرد خود را برای افزایش قیمت بنزین از ابتدای اسفند ماه سالجاری آماده کنند.»

این مقام مسئول با یادآوری اینکه علاوه بر جایگاهداران سوخت، شهرداری‌ها و برخی نهادهای دیگر در آماده باش برای افزایش قیمت بنزین هستند، بیان کرد: «از روز گذشته با تمامی جایگاهداران سوخت برای افزایش احتمالی قیمت بنزین از ساعت ۲۴ بامداد پنج شنبه یکم اسفند ماه مذاکره و اطلاع رسانی را آغاز کرده‌ایم.»

با وجود انتشار این خبرها اما مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: «هیچ صحبتی تا این لحظه در مورد نهایی شدن زمان افزایش قیمت بنزین نشنیده ام و اینکه عنوان شده از اول اسفند بنزین گران می شود شایعه است.»

عباس کاظمی در گفت‌ و گو با تسنیم، تاکید کرد که بازدید امروز رئیس جمهور از وزارت نفت اصلاً ربطی به بنزین و افزایش قیمت حامل های انرژی نداشت بلکه این یک بازدید کلی بود.

سخنگوی وزارت نفت نیز با تاکید بر اینکه تاکنون ابلاغیه دولت برای افزایش قیمت بنزین را دریافت نکرده‌ایم، اعلام کرد: «تا زمان ابلاغ رسمی از سوی دولت، نمی توان هرگونه افزایش قیمت بنزین از اول اسفند را تائید کرد.»

احتمال افزایش قیمت بنزین در حالی مطرح می شود که امروز مجلس شورای اسلامی تبصره قانون هدفمندی در بودجه سال آینده را تصویب کرد برآوردها این است که با این مصوبه قیمت بنزین در سال آینده تا ۷۰ درصد افزایش خواهد یافت.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.