جمعه 12th آوریل 2013 , ساعت: 05:04کد مطلب : 41430 نسخه قابل چاپ

احمدی نژاد هم خواستار اصلاحات تند شد و هم قول وام ازدواج داد

رییس‌ دولت دهم  در آخرین روزهای باقیمانده دوران ریاست جمهوری اش خواستار اصلاحات تند در کشور شد و  گفت: در شرایطی که کشور در معرض یک خطر بزرگ قرار می‌گیرد و با امکانات معمولی نمی‌توان خطر را برطرف کرد، نیازمند اقداماتی بزرگ و اصلاحات تند هستیم.

به گزارش ایسنا، محمود احمدی‌نژاد شب گذشته (پنجشنبه) در ادامه سفر خود به استان سمنان، در جمع جوانان این استان گفت: حماسه به معنای اقدامی آگاهانه و شجاعانه است که شرایط را به شدت تغییر می‌دهد و فرصت‌های جدیدی برای ملت‌ها بوجود می‌آورد.

وی با بیان اینکه “یک ملت برای فتح قله‌های بلند نیازمند تصمیمات بزرگ است”، افزود: در مسیر حرکت ملت‌ها گاه موانعی پیش می‌آید و توطئه‌ها و طراحی‌هایی صورت می‌گیرد که کشور را در معرض خطر قرار می‌دهد و موجودیت و هویت یک ملت را تهدید می‌کند به طوریکه با امکانات معمولی نمی‌توان آن خطر را برطرف کرد و نیازمند اقدامات بزرگ و اصلاحات تند است.

احمدی‌نژاد با اشاره به فشارهای دشمنان علیه ایران گفت: دشمنان بسیج شده‌اند تا مانع حرکت ملت ایران شوند و فشارهای گوناگونی وارد می‌کنند؛ بنابراین ما نیازمند خلق حماسه هستیم، حماسه‌ای که صحنه را به نفع ملت ایران تغییر دهد. دشمنان می‌خواهند مقاومت ملت ایران را در هم بشکنند، در نتیجه ما نیازمند اقداماتی هستیم که همه چیز را تغییر دهد و مقدمه این اقدامات، خلق حماسه سیاسی است بطوریکه محیط سیاسی را چه در داخل و چه در خارج به نفع ملت ایران تغییر دهد.

رییس‌ قوه مجریه ر با بیان اینکه “خلق حماسه نیازمند آگاهی، شناخت زمان، خطرپذیری و شجاعت است”، اظهار کرد: تجربه نشان داده است که جوانان آماده‌ترین افراد برای خطرپذیری، سختی و خلق حماسه‌اند.

وی خطاب به بدخواهان ملت ایران تاکید کرد: هرکس در طول تاریخ خواسته است به ملت ایران ضربه بزند، جوانان این مرز و بوم چنان پاسخی داده‌اند که او در تاریخ دفن شده و ملت ایران همچنان ایستاده است. من ایمان دارم جوانان ایران با حضور در صحنه آینده تاریخ را به نفع ملت ایران رقم خواهند زد.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت های خود و پس از اهداء نشان دولتی به ۹ تن از همسران شهدا خاطرنشان کرد: اهداء نشان دولتی توسط رییس‌جمهور به این معناست که ملت ایران قدردان خادمان فداکاران و ایثارگران خود است و رییس‌جمهور به نمایندگی از آنها این کار را انجام می‌دهد.

رییس‌ دولت  در ادامه همایش جوانان استان سمنان، از آغاز اعطای وام ازدواج از میلاد حضرت زهرا(س) و اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان برای اشتغال در حوزه‌های کشاورزی، دامداری و صنعت، حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان و احداث پارکهای فناوری و تشکیل صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد.

به نظر می رسد مواضع رئیس قوه مجریه با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری تندتر از قبل شود.

احمدی‌نژاد در پاسخ به مطالبات مطرح شده از سوی زنان نیز خطاب به آنها گفت: همه‌چیز دست خانم‌هاست، بقیه‌اش را هم تحویل می‌دهیم و مخلص شما هم هستیم.

در این مراسم اسفندیار رحیم مشایی مشاور رییس‌ دولت دهم  و رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد، احمدی‌نژاد را همراهی می‌کرد.


  1. احمد

    “ما نیازمند اقداماتی هستیم که همه چیز را تغییر دهد و مقدمه این اقدامات، خلق حماسه سیاسی است بطوریکه محیط سیاسی را چه در داخل و چه در خارج به نفع ملت ایران تغییر دهد.”
    حزف راست را باید از بچه شنید . ضزب المثل ، مستی و راستی ، هم داریم .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.