دوشنبه 2nd سپتامبر 2013 , ساعت: 08:09کد مطلب : 50891 نسخه قابل چاپ
علیرضا زاکانی:

احمدی نژاد می خواست ترکیب خبرگان را تغییر دهد

علیرضا زاکانی٬ نماینده مجلس می‌گوید محمود احمدی‌نژاد در سال ۸۵ از وی خواسته بود برای ایجاد تغییرات در مجلس خبرگان رهبری و «بیرون» کردن «پیرهای» این مجلس با وی همکاری کند.

به گزارش دیگربان  زاکانی روز دوشنبه (۱۱ شهریور ماه) در دانشگاه تربیت مدرس گفته که خرداد ۸۵ احمدی‌نژاد به وی گفته است: «دست به دست هم می‌دهیم و خبرگان رهبری را عوض می‌کنیم. پیرهای خبرگان {را} بیرون و به جای آن‌ها جوانان را می‌آوریم.»

به گفته زاکانی٬ رئیس دولت نهم زمانی این درخواست را از وی کرده بود که «تنها ۹ ماه از حضورش در این جایگاه {ریاست دولت} گذشته بود.»

زاکانی در ادامه اظهار کرده که «رئیس‌جمهور ۹ ماهه چه نسبتی با خبرگان رهبری دارد؟ وقتی من شروع کردم به دلیل آوردن برای نپذیرفتن این جایگاه، گفت تو آدم چه کسی هستی که این‌طور صحبت می‌کنی. من عکس آقا و امام که پشت سرش بود را نشان دادم و گفتم من در مسیر این ۲ بزرگوار هستم.»

رابطه روحانیون حاکم بر جمهوری اسلامی و محمود احمدی‌نژاد در بیشتر دوران زمامداری وی رابطه‌ای سرد بود٬ چرا که روحانیون معتقد بودند وی قصد کوتاه کردن دست آن‌ها از بسیاری از امور اجرایی را دارد.

اظهارات زاکانی در خصوص قصد رئیس دولت نهم برای تغییر ترکیب مجلس خبرگان٬ یکی از جنجالی‌ترین خواسته‌های وی محسوب می‌شود که پیش از این خبر یا گزارشی در این مورد منتشر نشده بود.

محمدتقی مصباح یزدی، پدر معنوی جبهه پایداری که در ابتد از حامیان آقای احمدی‌نژاد بود نیز از اعضای مجلس خبرگان رهبری است.

مصباح و زاکانی هر دو پس از به اختلاف میان علی خامنه‌ای و رئیس دولت دهم به جمع منتقدان آقای احمدی‌نژاد پیوستند.

خاطرنشان می شود هنوز احمدی نژاد در برابر این سخنان زاکانی واکنشی نشان نداده است.


حوزه :
  1. reza

    یادت بخیر رئیس جمهور…

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.