جمعه ۱۷ام شهریور ۱۳۹۱ , ساعت: ۱۱:۰۶کد مطلب : 22573 نسخه قابل چاپ

احضار و بازداشت چهار تن در پی برگزاری شب شعر به زبان ترکی

به دنبال برگزاری مراسم شب شعر به زبان ترکی، چهار تن از شهروندان شوط و ماکو احضار و بازداشت شدند.

به گزارش هرانا، در پی برگزاری مراسم شب شعر به زبان ترکی، روز یکشنبه ۱۲ شهریور ماه ابراهیم فرخی شهروند ساکن تهران که در این مراسم حضور داشت، بازداشت و به اداره اطلاعات ماکو منتقل شده است.

همچنین روز ۱۴ شهریور بابک محسن‌نژاد از عکاسی محل کار خود واقع در چهاراه مرکزی شهرستان ماکو بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

تاکنون باوجود مراجعه چندین باره خانواده‌های دستگیر شدگان به مراجع قضایی از محل نگهداری، و اتهامات وارده به آن‌ها خبری به دست نیامده است.

همچنین عزیز عمرانی رئیس سابق آبفای روستایی ماکو و خوی به اداره اطلاعات احضار گردیده که وی از مراجعه امتناع نموده‌ است. در تماس بعدی وی تهدید شده است که اگر دوباره در چنین مراسم هایی حاضر شود، بازداشت خواهد شد.

بر اساس این گزارش، بهمن نصیرزاده شاعر و معلم اهل ماکو و دانشجوی کار‌شناسی ارشد به ادارهٔ اطلاعات ماکو احضار شده، که به دلیل عدم مراجعه دستور جلب وی صادر شده است. گفتنی است، وی پیش‌تر نیز چندین بار توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

لازم به یاد آوری است، در روزهای گذشته حسین حمزه لو رئیس شورای شهر شهرستان شوط در روز ۴ شهریور بازداشت گردیده و پس از یک هفته به طور موقت آزاد گردیده است.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.