دوشنبه 12th نوامبر 2012 , ساعت: 10:11کد مطلب : 29200 نسخه قابل چاپ

احضار مدیران اتحادیه سراسری کانون های وکلا به دادسرا

مدیران اتحادیه سراسری کانونهای وکلا در پی شکایت معترضان به دادسرا احضار شدند.

به گزارش مهر، ۱۳ شهریور ماه سال جاری شکایتی از سوی برخی از معتراضان به عملکرد اتحادیه سراسری کانونهای وکلا به دادسرای ناحیه ۶ خارک وصول شد. در این شکایت شاکی اعلام کرده بود که این اتحادیه تحصیل مال نامشروع داشته و فعالیت غیرقانونی دارد.

ادعای دستگاه قضایی مبنی بر شکایت خصوصی برای احضار و اعمال فشار بر کانون وکلا، در حالی است که بسیاری از ناظرین امور، معتقدند این فشار با انگیزه سیاسی و با هدف محدود کردن هر چه بیشتر این نهاد مدنی مستقل صورت میگیرد.

این در حالی است که خبرگزاری مهر مدعی شد: بازپرس پرونده پس از ماهها تحقیقات و اخذ مستندات قانونی از وزارت کشور، سازمان مالیاتی و برخی سازمانها به این نتیجه رسید که ادعای شاکی صحیح است و به استناد آن حکم پلمپ و انجام تحقیق و بازرسی از اتحادیه صادر کرد.

با دستور بازپرس پرونده مدیران اتحادیه سراسری کانونهای وکلا (اسکودا) برای توضیحات به دادسرا احضار شده‌اند.

شاکی پرونده در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: مدیران و مسئولان اسکودا متهم به تحصیل مال نامشروع، نداشتن مجوز قانون برای فعالیت یک اتحادیه صنفی و انعقاد قراردادهای غیرقانونی با بخشهای دولتی هستند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.