دوشنبه 23rd جولای 2012 , ساعت: 11:07کد مطلب : 17410 نسخه قابل چاپ

احضار دوباره فعالان سیاسی و دانشجویی به زندان

 طی چند روز گذشته، احضار دانشجویان به زندان روند رو به رشدی داشته اشت. در این رابطه، عادل محمد حسینی فعال دانشجوی روز شنبه ۳۱ تیر ماه راهی زندان اوین شد. حکم دادگاه بدوی این فعال دانشجویی در شعبه پانزده دادگاه انقلاب و به قضاوت قاضی صلواتی یک سال و چهار ماه حبس تعزیری بود (یک سال برای اقدام تبلیغی علیه نظام و چهار ماه برای توهین به احمدی‌نژاد) که در دادگاه تجدید نظر به ترتیب به شیش ماه حبس تعزیری و یک و نیم میلیون تومان جزای نقدی تبدیل شد.

به گزارش ندای سبز آزادی، عادل محمد حسینی دی ماه سال ۸۹ بازداشت شد و پس از چندی پس از تبدیل قرار بازداشت موقت وی به قرار وثیقه به طور موقت آزاد شد.

همچنین به گزارش تارنمای کلمه، روز دوشنبه ١۴ تیرماه علی ملاحاجی دانشجوی مهندسی پزشکی قزوین نیز برای گذراندن دوران محکومیت یک ساله حبس خویش به زندان اوین فراخوانده شد. او روز ٢۵ بهمن ١٣٨٩ به دنبال حضور در تظاهرات همبستگی با حرکت‌های مردمی در منطقه، به ویژه قیام آزادی‌خواهانه مردم تونس و مصر علیه حکومت استبدادی در تهران بازداشت شده و ۴۵ روز را در بند امنیتی ٢۴٠ گذرانده بود.

آبتین جهانیان و اشکان الهیاری نیز که پیش‌تر به دلیل شرکت در تجمعات اعتراضی به ترتیب به ٣سال و یکسال حبس محکوم شده بودند، برای گذراندن دوران حبس خود به زندان اوین فراخوانده شدند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.