دوشنبه 11th ژوئن 2012 , ساعت: 11:06کد مطلب : 12249 نسخه قابل چاپ
برای اولین بار در تاریخ ورزش آسیا:

احسان حدادی در جایگاه دوم جهان قرار گرفت

قهرمان پرتاب دیسک ایران و آسیا و نفر سوم جهان در سال ۲۰۱۱ ، برای نخستین بار در تاریخ این رشته ورزشی به جایگاه دوم رده‌بندی جهانی صعود کرد.

به گزارش فارس، با توجه به عملکرد موفقیت آمیز احسان حدادی در رقابت‌های اخیر پرتاب دیسک، او از رده چهارم جدول رده بندی دنیا به رده دوم رسید تا پس از رابرت هارتینگ در مکان دوم پرتاب دیسک دنیا قرار گیرد.

انجمن تخصصی آمار اطلاعات دوومیدانی دنیا که زیر نظر اتحادیه بین‌المللی فدراسیون های دوومیدانی (IAAF) فعالیت می‌کند، در آخرین گزارش خود که به صورت هفتگی اعلام می‌کند، ۲۰ امتیاز به امتیازهای حدادی پس از موفقیت در رقابت های دایمواند لیگ رم اضافه کرد تا به رده دوم رده‌بندی جهانی پرتاب دیسک برسد.

هم اکنون حدادی ۱۳۱۴ امتیاز دارد و پس از هارتینگ ۱۳۶۳ امتیازی در مکان دوم است. او پیش از این پس از الکنا و کانتر در مکان چهارم بود.

حدادی با این امتیاز در رده‌بندی همه رشته‌های دوومیدانی در دنیا نیز به مکان ۶۹ رسید.

این در حالی است که او پیش از این در رده ۱۰۲ جهان قرار داشت. در این رده‌بندی نیز اوسین بولت با ۱۴۴۸ امتیاز در صدر است.

همچنین حدادی در جدول رده‌بندی برترین های آسیا نیز از مکان پنجم به مکان سوم صعود کرده است.

هم اکنون در بین همه دوومیدانی‌کاران آسیا، ژیانگ لیو قهرمان جهان و المپیک در ماده ۱۱۰ متر با مانع اول است و ژن وانگ نفر نخست رنکینگ پیاده روی دنیا در مکان دوم قرار دارد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.