چهارشنبه ۲۸ام فروردین ۱۳۹۸ , ساعت: ۰۱:۰۱کد مطلب : 112135 نسخه قابل چاپ
وزارت کار:

احتمال مهاجرت سیل زدگان بیکار گلستان زیاد است

مدیرکل توسعه اشتغال و سیاستگذاری بازار کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: احتمال مهاجرت ساکنان شهرهای آق قلا و گمیشان که پس از وقوع سیل و از بین رفتن کارگاه ها و واحدهای تولیدی کوچک بیکار شدند، زیاد است.

به گزارش ایرنا، علاءالدین ازوجی در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گلستان اظهار داشت: شهرهای آسیب دیده از سیل این استان دارای نرخ بیکاری بالا هستند که باید علاوه بر اقدامات ضربتی، برنامه های دراز مدت و دائمی برای ایجاد شغل در این مناطق در دستور کار قرار بگیرد.

وی بر لزوم بهرمندی بیشتر از ظرفیت سمن ها در حل مشکلات مردم سیل زده تاکید کرد و گفت: برخی دغدغه ها مانند مهاجرت با دستور العمل و بخشنامه قابل حل نیست و مهمترین ابزار برای افزایش ضریب ماندگاری شهروندان در این مناطق، استفاده از توان سازمان های مردمی و بومی برای ظرفیت سازی و ایجاد مشاغل با حداقل امکانات و بودجه است.

وی به دریافت بیمه بیکاری افرادی که در مناطق سیل زده شغل خود را از دست دادند اشاره کرد و گفت: حدود ۲ هزار و ۴۰۰ شهروند آسیب دیده از سیل استان گلستان مشمول دریافت بیمه بیکاری هستند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.