چهارشنبه ۹ام فروردین ۱۳۹۱ , ساعت: ۰۱:۰۱کد مطلب : 3363 نسخه قابل چاپ
خلیل بهرامیان وکیل مدافع شیرکوه معارفی

اجرای حکم اعدام موکلم دور از انتظار نیست

وکیل مدافع زندانی سیاسی کُرد شیرکو معارفی، اجرای حکم اعدام موکل خود را قریب‌الوقوع توصیف نمود.

به گزارش  کُردپا، آقای بهرامیان وکیل دادگستری در گفتگو با  این پایگاه خبررسانی در مورد انتشار برخی اخبار نسبت به مقرر شدن تاریخ اجرای حکم اعدام شیرکو معارفی گفت: «تا کنون هیچ خبری یا ابلاغیه‌ای به دست من نرسیده، اما به دلیل تأیید شدن حکم اعدام، اجرای آن نیز دور از انتظار نیست.»

وکیل شیرکوه در ادامه‌ی این گفتگوی تلفنی خاطرنشان کرد:«تاریخ اجرای این گونه حکم‌ها به وکیل ابلاغ نشده و تنها به شخص زندانی ابلاغ می‌گردد، بهرامیان این روند را مغایر با قوانین موجود توصیف نمود و گفت قانونا این حکم باید به وکیل مدافع هم ابلاغ گردد، اما در این گونه موارد تا کنون حکمی ابلاغ نشده  است.»

شیرکوه معارفی اهل بانه، زندانی سیاسی ۳۱ ساله کُرد، توسط حکمی که از سوی دادگاه انقلاب اسلامی سقز صادر گردیده، به عنوان محارب شناخته و به اعدام محکوم شده است.

خانواده شیرکوه معارفی با ارسال نامه‌ای سرگشاده به مجامع بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری، از آنها برای لغو حکم اعدام فرزندشان کمک طلبیده‌اند.

شیرکوه معارفی در تاریخ ده آبانماه سال ۱۳۸۷ به اتهام همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت اسلامی ایران دستگیر و از آن زمان تا کنون در بازداشت اداره‌ی‌ اطلاعات و زندان شهر سقز می‌باشد.

هم اکنون چندین زندانی سیاسی کُرد دیگر نیز که به حکم اعدام محکوم شده‌اند در انتظار اجرای حکم اعدام به سر می‌برند.

 


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.