دوشنبه ۱۶ام مهر ۱۳۹۷ , ساعت: ۱۰:۰۷کد مطلب : 109554 نسخه قابل چاپ
فلاحت‌پیشه:

اتحادیه اروپا دوباره خواستار گشایش دفتر شده‌است

رئیس کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست‌ خارجی مجلس شورای اسلامی، به خبرگزاری تسنیم گفته اخیرا جلسه‌ای در کمیسیون تحت ریاست او با سفرای کشورهای اروپایی برگزار شد که در جریان آن موضوع «گشایش دفتر این اتحادیه در تهران بار دیگر مطرح شد».

به گزارش رادیو فردا حشمت‌الله فلاحت‌پیشه می‌گوید در جلسه‌ای با حضور ۲۶ سفیر اروپایی، «سفیر اتریش که ریاست دوره‌ای اتحادیه را برعهده دارد و نیز برخی از سفرای کشورهای اروپایی درخواست بازگشایی دفتر این اتحادیه در تهران را مطرح کردند».

این نماینده مجلس ایران مشخص نکرده‌است جلسه با حضور سفرای اروپایی چه زمانی انجام شده‌است. اتحادیه اروپا هنوز به‌طور رسمی در این مورد اظهار نظر نکرده‌است.

پیشتر نیز موضوع گشایش دفتر اتحادیه اروپا در تهران مطرح بود، اما شماری از امامان جمعه و مقام‌های نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی به‌شدت به این موضوع تاخته بودند. برخی از آن‌ها دفتر مهم‌ترین نهاد سیاسی اروپا را «لانه جاسوسی» توصیف کرده بودند و برخی گفته بودند اتحادیه اروپا به‌دنبال «حمایت از همجنس‌گرایان» و «منکر قصاص» است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته «در آن جلسه مقرر شد این درخواست سفرای کشورهای اروپایی به مسئولان وزارت امور خارجه منتقل شود که این کار هم انجام شده است». مشخص نیست چرا سفرای اروپایی این درخواست را با نمایندگان مجلس مطرح کرده‌اند و نه به‌طور مستقیم با وزارت خارجه جمهوری اسلامی.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.