چهارشنبه 4th سپتامبر 2013 , ساعت: 11:09کد مطلب : 50975 نسخه قابل چاپ
انتقاد سایت الف از سخنان منسوب به هاشمی رفسنجانی در مورد تحولات سوریه

آیت الله از کجا اطلاعات می گیرد؟

سایت الف در یادداشتی نسبت به انتشار فایلی منتسب به هاشمی رفسنجانی در مورد تحولات سوریه واکنش نشان داده است.

خاطرنشان می شود در این سخنان هاشمی به صراحت حکومت سوریه را عامل اصلی حملات شیمیایی علیه مردمش معرفی کرده است.

دفتر هاشمی نسبت به این سخنان واکنشی نشان نداده است.

متن کامل یادداشت الف به شرح زیر است:

سخنان آیت الله هاشمی درباره سوریه بسیاری از ناظران سیاسی و حتی طرفداران ایشان را بهت زده کرد. چند روز پیش خبری از سخنان آیت الله هاشمی در جمع مردم سواد کوه منتشر شد که بدلیل محتوای عجیب آن خیلی قابل باور نبود و کمتر مورد توجه قرار گرفت. متن سخنان آیت الله هاشمی که روی سایت اطلاع رسانی ایشان قرار گرفت گمانه قبلی را تقویت کرد چرا که در این متن هیچ اشاره ای به سخنان مساله برانگیز درباره سوریه نشده بود.

 

اما روز گذشته برخی رسانه های فایل صوتی سخنان آیت الله هاشمی را منتشر کردند و متاسفانه اظهاراتی در این جلسه مطرح می شود که با هیچ منطقی قابل توجیه نیست. شاید دفتر ایشان درباره این فایل صوتی توضیحی داشته باشد. در این فایل صوتی آیت الله هاشمی با اشاره به وضعیت سوریه صریحا دولت اسد را متهم به استفاده از سلاح های شیمیایی می کند. موضوعی که کنگره آمریکا به دلیل محرز نشدن آن حمله به سوریه را تعویق می اندازد.

نخست وزیر ایتالیا علت جنگ در سوریه را روشن نشدن استفاده از سلاح های شیمیایی می داند.مجلس انگلیس به دلیل ابهام در این ماجرا دولت انگلیس را از حمله نظامی منع می کند و تونی بلر می گوید غافلگیر شدیم. تیم تحقیقاتی سازمان ملل گزارش می دهد که از ادعای استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه بی خبریم. اتحادیه اروپا رسما اعلام می کند که منتظر گزارش نهائی استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه هستیم. سوئد و بلژیک هم با حمله نظامی به سوریه مخالفت کردند و تنها دلیل مخالفت خود را بررسی بیشتر موضوع استفاده از سلاح های شیمیایی دانستند .

 

آیت الله هاشمی از کجا اطلاعات می گیرد؟ برای کجا آدرس می دهد؟ برای خود چه نقشی دیده است؟ ایا فایل صوتی آیت الله هاشمی رو میز شورای امنیت هم می رود؟

 

شاید اگر آیت الله رد صلاحیت نشده بود؛ امروز جمهوری اسلامی و کاخ سفید در مساله سوریه متحد و مقابل غرب بودند.

 


حوزه :
 1. گردانندگان محترم سایت الف،
  باســلام،سوال فرموده اید که آیت الله هاشمی رفسنجانی ازکجا اطلاعات میگیرد؟ ایشان شاید برای اولین بار اطلاعات خود را همانند اکثریت مطلق”تکرار میشود هماننداکثریت مطلق” ملت ایران از خبرگذاریهای غیر از خبرگزاری وخبرنگارهای های رادیو وتلویزیون ایران گرفتــه است، آیا، شما میدانیــد چند درصد ملت ایران آقای بشار اســد را دوست خود میداننــد؟ اطمینان دارم شما هرگز نمیتوانیــد بپذیریــد که اکثریت مطلق ملت ایران با ظاهر شدن این شخص (بشار اســد) بی اختیار میگوینــد “جنایتکار” میدانیــد چرا؟ اصلا” کاری به کار خبرنگارهای دنیا نداریــم !
  کشتــه ها و زخمی های کشور ســوریــه را براساس همین خبرنگارهای خبرگذاری صدا وسیمای ما ملاک میگیریم، آیا،آقای بشار اســد، در همان اوایل اعتراضات این قدر سیاست نداشت، که با چشــم پوشی از قدرت و برگذاری یک انتخابات، رفراندم … مملکت را به اینجا نکشــاند، این مردک با وجود اینکه به اصطلاح پزشکــه و قسم خورده در برابر جان انسان، لیکن قدرت را به راستی ارث پدر جنایتکارش میداند،
  جناب گردانندگان محترم سایت الف، جناب آقای توکلی، مطمئن باشید مردم ایران اینقدر به بلوغ سیاسی و اجتماعی رسیده اند که برای پیــدا کردن اخبار درست و تشخیص راست و دروغ به چندین مرجع رجوع کننــد، متاسفانه، واقعا” متاسفانه، صدا وسیمای کشورمان نه اخبار درستی به ما میدهــد و نه ازنظر فرهنگی کار درستی برایمان کرده و متاسفــم باید بگویــم، امروزه اکثریت مطلق ملت ما با نگاه کردن به ســریال های ترکی هر آنچــه را که از قدیم داشتیم هم از ما گرفتــه! و متاسفانه اینروزها باید به سریالهایی نگاه کنیم و سرخ شویم که ترکیه برای اثبات اروپایی شدنش، فرهنگ سازی میکنــد، بنا براین در همــه ی سریال هایش دختر خونه یکی – دو شکم باردار میشود و میزاید و با داشتن ۲بچه در دست ویکی هم درشکم…لباس عروس برش میکند و مراسم عقدوعروسی برپا میدارد!! اگر این فرهنگ سازی نیست…پس چیست؟ آیا،وقت آن نشــده که برای فرهنگ خودمان پول خرج کنیــم؟ چطوراست، ترکهــا از افراد نداشتــه قهرمان میسازند، لیکن،ما آنهایی را که داریم وحتی اگر از پادشاهان این مرز بوم بگذریم واز افرادی مثل یعغوب لیث صفاری، بابک و… را در پستوها پنهانش کرده ایم! تامبادا،فرزندان جوان ما آنها را بشتاسنــد!

 2. حمید

  فقط اطلاعاتش را از رسانه ملی نگرفته .

 3. mehman

  آقای هاشمی این اخبار را از همان منابع دست اول خود سپاه و جایی میگیرد که آن منابع اخبار دروغ را تحویل اشخاصی مانند آقای توکلی میدهند و از رادیو تلویزیون ایران هم هزاران دروغ در قالب خبر را میخواهند به مردم زورچپان کنند. واقعا آقای توکلی خودش را همانند کبک نکرده است؟ مردم ایران از حکومت سوریه متنفر هستند از حزب الله لبنان متنفر هستند، چون در شرایطی که کشورمان تحت شدیدترین تحریمات ظالمانه قرار دارد و تورم و گرانی بیداد میکند و هزاران ایرانی بیگناه در فقر و گرسنگی دست و پا میزنند، میلیاردها دلار پول این مردم غارت شده به جیب حزب الله و رژیم خونخوار سوریه سراریز شده است. آقای توکلی، اگر شرافت دارید و در برابر وجدان خود و مردم مسیولیت دارید، چرا در باره مبالغ پرداختی از جیب این مردم زجر کشیده به حزب الله و رژیم سوریه و …. تحقیق و تفحصی براه نمی اندازید؟ آیا عملکرد شما مصداق این ضرب المثل نیست که شریک دزد و رفیق قافله هستید؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.