شنبه 16th مارس 2013 , ساعت: 11:03کد مطلب : 39497 نسخه قابل چاپ
محمد امین هادوی:

آیا در مسوولان طراز اول گوش شنوایی وجود دارد؟

زندانی سیاسی محمد امین هادوی با انتشار نامه ای با تاکید بر اینکه اگر امروز در کشور این همه نابسامانی وجود دارد از ضعف و ناکارآمدی قوه قضاییه است، خاطرنشان کرد: “گرانی افسار گسیخته، مشکلات اقتصادی، اعتیاد، پاشیدگی خانواده ها، بیکاری وتورم، افزایش جرم وجنایت وهمه وهمه از علایم عدم اجرای صحیح قانون وبی توجهی مسولان طراز اول کشور به قانون می باشد و از همه بدتر و خطرناکتر عدم برخورد قوه قضاییه با تخلفات مسوولان میباشد، تخلفاتی چون قانون گریزی، دروغ گویی، بی توجهی به وظایف قانونی، دخالت در قوای دیگر، ترویج تملق و چاپلوسی، اجرای انتخابات فرمایشی ومهندسی شده، ضرب و شتم مردم و حصر و زندانی کردن رهبران معترض به وضعیت کشور و انتخابات.”

به گزارش سایت «محمد امین هادوی»، این زندانی سیاسی در این نامه تاکید می کند که تا همین روال در قوه قضاییه است وضعیت کشور اصلاح نخواهد شد، حتی اگر با چند نفر بعنوان پرونده بزرگ تخلف سه هزار میلیاردی یا چند زورگیر یا چند متجاوز و یا حتی برگزاری دادگاه برای افراد رده چندم اتفاقات مهم کشور چون کشتن معترضین در بازداشتگاه کهریزک یا پلیس امنیت برخورد کنند.”

به گزارش جرس، محمد امین هادوی در مهرماه ٨٩ به اتهام فعالیت هایی از جمله مراجعه به منزل شهدای جنبش سبز و ارتباط و ملاقات با فعالان و رهبران جنبش سبز بازداشت و از سوی قاضی پیرعباسی به تحمل ۶سال حبس محکوم شد.

وی فرزند مهدی هادوی، اولین دادستان کل انقلاب پس از پیروزی انقلاب در دوران بازداشت به مدت ۶٠ روز دست به اعتصاب غذای تر زد زیرا ماموران امنیتی جهت تحت فشار قرار نهادن آقای محمد امین هادوی، فرزند وی را نیز بازداشت کرده بودند.

 

متن نامه آقای هادوی به شرح زیر است:

 

وَلاَ یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلاَّ تَعْدِلُواْ اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى وَاتَّقُواْ اللّهَ إِنَّ اللّهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ

ای کسانی که ایمان آورده اید، به پا خیزندگان برای خدا و گواهان به عدالت باشید و دشمنی با قومی شما را بر آن ندارد که عدالت نورزید، عدالت ورزید که به تقوی نزدیک تر است و از خدا پروا کنید، که خدا به آنچه می کنید آگاه است. سوره مائده آیه ٨

تا دادگستری اصلاح نشود هیچ چیز در مملکت اصلاح نخواهد شد

 

این جمله را سالهای سال است از والد بزرگوارم جناب آقای مهدی هادوی که عمر پربارش را (که خداوند زیاد فرماید) در راه اقامه عدل وداد صرف کرده است هزاران بار شنیده ام، چه در حکومت ستم شاهی که ایشان از پایین ترین رده ها در دادگستری شروع وتا مناصب عالی ادامه داده و چه پس از انقلاب که بعنوان اولین و تنها دادستان کل انقلاب اسلامی توسط رهبر انقلاب منصوب گردید و پس از فقط چند ماه که بی اطلاعی وبی توجهی حکام شرع دادگاههای انقلاب را از قانون و شرع لمس کرد و متوجه شد که فریاد قانون خواهی وی به جایی نمی رسد این منصب دنیایی را با چندبار استعفا و ارایه مدارک مستدل از آن تخلفات رها کرد و به دیگران که شیفته آن بودند واگذار کرد ولی همچنان بعنوان یک متخصص، کارشناس و دلسوز دادگستری کشور تا همین امروز ایرادات این دستگاه را به مسوولین قوه قضاییه ورهبری تذکر داده که اگر این دستگاه صحیح عمل ننماید هیچ دستگاهی درست کار نمی کند. مگر نه اینکه طبق قانون اساسی رهبر درمقابل قانون با افراد عادی برابر است. پس دستگاهی که میتواند با کوچکترین تخلف رهبر کشور برخورد کند، به راحتی میتواند با اطرافیان، منسوبان، منصوبان وافراد دفتر ایشان برخورد کند و راحت تر وساده تر میتواند با رییس جمهور واعضای قوه مجریه، نمایندگان ومسوولان قوه مقننه، رییس وقضات وهر مقام وشخصی در کشور چه قوم وخویش وچه غریبه برخورد کند که تمامی آحاد کشور در مقابل قانون یکسان هستند چون قانون فوق افراد ومقامات کشور است. اگر امروز در کشور اینهمه نابسامانی وجود دارد از ضعف و ناکارآمدی قوه قضاییه است، گرانی افسار گسیخته، مشکلات اقتصادی، اعتیاد، پاشیدگی خانواده ها، بیکاری وتورم، افزایش جرم وجنایت وهمه وهمه از علایم عدم اجرای صحیح قانون وبی توجهی مسولان طراز اول کشور به قانون بوده و از همه بدتر و خطرناکتر عدم برخورد قوه قضاییه با تخلفات مسوولان می باشد، تخلفاتی چون قانون گریزی، دروغ گویی، بی توجهی به وظایف قانونی، دخالت در قوای دیگر، ترویج تملق و چاپلوسی، اجرای انتخابات فرمایشی ومهندسی شده، ضرب و شتم مردم و حصر و زندانی کردن رهبران معترض به وضعیت کشور و انتخابات. تا همین روال در قوه قضاییه است وضعیت کشور اصلاح نخواهد شد، حتی اگر با چند نفر بعنوان پرونده بزرگ تخلف سه هزار میلیاردی یا چند زورگیر یا چند متجاوز و یا حتی برگزاری دادگاه برای افراد رده چندم اتفاقات مهم کشور چون کشتن معترضین در بازداشتگاه کهریزک یا پلیس امنیت برخورد کنند. بیش از صد سال است ملت ایران به دنبال عدالتخانه است و هنوز موفق نشده است که آنرا ایجاد و نهادینه کند درحالی که عدالت برای جامعه به مثابه آب وهوا برای انسان ها است. باز هم تذکر والد بزرگوارم را که حاصل تجربه تمام عمرش می باشد را یادآوری می کنم تا دادگستری اصلاح نشود هیچ چیز در مملکت اصلاح نخواهد شد“. آیا در مسوولان طراز اول کشور گوش شنوایی برای اجرای عدالت در کشور وجود دارد؟

 

محمد امین هادوی

زندان اوین بند ٣۵۰

بیست وپنجم اسفند ماه ١٣٩۱

 


برچسب ها :
  1. شیرازی

    ولله و تلله و بخدا و پیغمبر نه وجود ندارد بخصوص خامنه ای

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.