شنبه 13th آوریل 2013 , ساعت: 09:04کد مطلب : 41462 نسخه قابل چاپ

آمریکا تحریم سه شرکت کشتیرانی را لغو کرد

آمریکا اعلام کرد سه شرکت کشتیرانی بین المللی را که پیشتر به دلیل همکاری با ایران تحریم کرده بود، از لیست تحریم خارج می کند.

به گزارش عصر ایران به نقل از بلومبرگ وزارت خارجه آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که سه شرکت بین المللی تانکر پاسیفیک ، الوال ماریتیمو سامامارا پس از رایزنی های گسترده این شرکت ها با آمریکا و تضمین آنها مبنی بر اینکه در آینده در هیچ فعالیت مشکوک شامل تحریم با ایران همکاری نخواهند داشت، لغو کرده است.

پاتریک ونترلجانشین معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه اعلام کرده است :” هر سه شرکت در ماه می ۲۰۱۱ به دلیل نقش شان در یک قرار داد ۸ میلیون و ششصد و پنجاه هزار دلاری برای خرید یک نفتکش برای خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL) در سپتامبر ۲۰۱۰مشمول قانون تحریم های ایران شدند.”

این بیانیه می افزاید پس از رایزنی های گسترده این سه شرکت با دولت آمریکا در دو سال گذشته و گام های موثر این سه شرکت در ارایه تضمین مبنی بر اینکه فعالیت های آتی آنها ناقض قوانین آمریکا نخواهد بود، دولت ایالات متحده تحریم این سه شرکت را لغو کرده است.

این سه شرکت به ویژه شرکت تانکر پاسیفیک که صاحبان اسراییلی آن، لابی پر نفوذی در آمریکا دارد، در دو سال گذشته لابی های گسترده ای را در کنگره و کاخ سفید به منظور خارج شدن از لیست تحریم انجام داده اند.

 

شرکت تانکر پاسیفیک از زیر مجموعه دهها شرکت بین المللی گروه سرمایه داران اسراییلی برادران عوفراست. این خانواده اسراییلی صاحب دهها کشتی تفریحی و نفتکش است.

پیشتر و پس از تحریم آمریکا شرکت برادران عوفر با صدور بیانیه ای ادعا کرده بود که کشتی مزبور فروخته شده به ایران را آنها به یک شرکت در دوبی فروخته اند و از اینکه این کشتی در اختیار ایران قرار خواهد گرفت، اطلاعی نداشتند.

0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.