جمعه 5th فوریه 2016 , ساعت: 06:02کد مطلب : 91016 نسخه قابل چاپ

آمریکا از پیشنهاد عربستان برای اعزام نیروی زمینی به سوریه استقبال کرد

آمریکا از ابراز آمادگی عربستان سعودی برای انجام عملیات زمینی در سوریه استقبال کرده است.

به گزارش بی بی سی اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا، از اظهارات یک مقام نظامی عربستان سعودی تقدیر کرده که گفته است در صورت آغاز عملیات زمینی در سوریه، کشورش در چنین عملیاتی شرکت خواهد کرد. وزیر دفاع آمریکا گفت که افزایش فعالیت و همکاری نظامی سایر کشورهای عضو ائتلاف به ایالات متحده امکان آن را خواهد داد تا به روند جنگ علیه دولت اسلامی شتاب بیشتری بدهد.

آقای کارتر در مورد خبر ابراز آمادگی عربستان سعودی برای عملیات نظامی در سوریه گفت که “این خبر از نوع اخبار خوب است” و افزود مشتاقانه در انتظار بررسی این پیشنهاد با مقامات سعودی است. قرار است وزیران دفاع ائتلاف ضد داعش هفته آینده در بروکسل دیدار کنند و به تبادل نظر در مورد ادامه عملیات در سوریه بپردازند. وزیر دفاع آمریکا گفت که “عربستان سعودی گفته است که مایل است در جنگ علیه دولت اسلامی، که بخش‌های بزرگی از خاک سوریه و عراق را در تصرف دارد، اقدامات بیشتری صورت دهد.”

روز گذشته، خبرگزاری دولتی سعودی به نقل از سرتیپ احمد عسیری، سخنگوی وزارت دفاع آن کشور گزارش کرد که دولت او “آماده مشارکت در هر گونه عملیات زمینی است که ائتلاف بین‌المللی ضد سازمان تروریستی داعش در سوریه بر سر آن توافق کند.” سرتیپ عسیری در مصاحبه با شبکه تلویزیونی العربیه تاکید کرد که “اگر رهبران ائتلاف بین‌المللی متفق القول در مورد انجام چنین عملیاتی تصمیم بگیرند، مملکت سعودی آماده شرکت در آن است.”

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.