چهارشنبه 2nd ژانویه 2013 , ساعت: 02:01کد مطلب : 33142 نسخه قابل چاپ

آمار جمعیت یوزپلنگ ایرانی از ۱۲۰ به حدود ۵۰ قلاده رسید

مدیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی با بیان اینکه امکان تخمین دقیق تعداد یوزپلنگ ایرانی قابل انجام نیست، افزود: آمارهای قبلی نشان می‌داد که ۱۰۰ تا ۱۲۰ یوز داشته‌ایم اما این میزان در حال حاضر حداقل ۵۰ قلاده برآورد شده است.

به گزارش ایسنا، مهندس هومن جوکار در نشست بررسی وضعیت جمعیتی یوزپلنگ ایرانی در این رابطه افزود: ما ایستگاه‌ها ثابتی را در نظر گرفته‌ایم که به مدت سه سال یوزپلنگ ایرانی را زیر نظر دارد و پس از گذشت این دوره یک برآورد سه ساله از یوزپلنگ ایرانی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه تخمین جمعیت یوزپلنگ جز با دوربین‌های تله‌ای اماکن‌پذیر نیست افزود: به همین منظور تعدادی از این دوربین‌ها را به کشور وارد کرده و تعدادی نیز در راه است علاوه بر آن یکی از بهترین شیوه‌ها برای مطالعه حیات وحش استفاده از گردنبندهای GPS دار است که با استفاده از آن علاوه بر یافتن قلمروی حیوان، جابجایی‌های آنها را نیز پیگیری می‌کردیم که متاسفانه استفاده از این گردنبندها و ادامه این طرح به دلایلی متوقف شد.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.