شنبه 25th می 2013 , ساعت: 04:05کد مطلب : 44792 نسخه قابل چاپ
مجید انصاری:

آقای فیروز آبادی از کدام ایران سخن می گویید؟

عضو مجمع  تشخیص مصلحت نظام به اظهارات توهین آمیز روز گذشته امام جمعه مشهد در خصوص نامه فرزند آیت الله خمینی به رهبر جمهوری اسلامی  و سخنان رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر شاد شدن مردم با اعلام نتایج تعیین صلاحیت ها توسط شورای نگهبان، پاسخ داد.

به گزارش سایت جماران مجید انصاری در این خصوص گفت: با کمال تاسف جناب آقای علم الهدی رعایت مقتضای مسئولیت و جایگاهی که دارند -یعنی امامت جمعه پایتخت معنوی ایران مشهد مقدس- را پاس نمی دارند؛ در حالی که عدالت و احتیاط در گفتار و کردار از شرایط اولیه و الزامی سمت امامت جمعه است و علاوه برآن کسوت روحانیت که لباس تقوا و اخلاق و پیشوایی جامعه است نیز اقتضای این امر را دارد.

وی افزود: آقای علم الهدی با چه اطلاعاتی دختر بزرگوار امام خمینی سلام الله علیه را متهم به دروغگویی می کند و خاطره ای که ایشان از قول پدر بزرگوارشان نقل کرده اند را دروغ دانسته است؟ مگر آقای علم الهدی در این مورد با امام صحبتی داشته اند یا خاطره ای دارند که چنین بی محابا نسبت دروغگویی به این شخصیت برجسته علمی و فرهنگی که فرزند امام خمینی است می دهند؟ من از ایشان درخواست می کنم که بخاطر مسائل سیاسی بیش از این به اعتماد عمومی مردم به روحانیت لطمه وارد نکنند .

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ سوالی دیگر در خصوص اظهارات اخیر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر خوشحالی مردم از اقدام شورای نگهبان در زمینه احراز صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: من تصور نمی کنم هیچ ایرانی علاقه مند به پیشرفت کشور و انقلاب از مخدوش شدن شناسنامه انقلاب یعنی آیت الله هاشمی خشنود شده باشد . نمی دانم آقای فیروز آبادی سخن از کدام ایرانی می گوید که از اقدام شورای نگهبان خوشحال است؟

وی تصریح کرد: حضور آقای هاشمی در انتخابات موجی از شعف و شادی را آنچنان در کشور ایجاد کرد که پیش بینی همه کارشناسان و حتی نظر سنجی مراکز تحت آقای فیروزآبادی حکایت از آن داشت که هاشمی بیش از ۷۰درصد از آراء را به خود اختصاص خواهد داد. آیا ممکن است کسی از رد شدن شخصیتی در این حد از محبوبیت که در ۱۵ خرداد امسال ۵۰ سال از فعالیت بی وقفه فداکارانه او در جریان انقلاب می گذرد ، خوشحال شده باشد؟ همگان می دانند که آیت الله هاشمی از سال ۱۳۴۱ تا امروز ۵۰ سال است که به طور بی وقفه، فداکارانه و شجاعانه خود را وقف اسلام و انقلاب و مردم عزیز این مرز و بوم کرده است و بارها تا پای جان و شهادت پیش رفته است و به حق لقب شناسنامه انقلاب به خود گرفته است.

انصاری یادآور شد: مجموعه امتیازات و توانایی ایشان درعرصه مدیریت و آگاهی به مسائل داخلی ، بین المللی و تجربه کم نظیرشان در هنگامه های دشواری و بحران، ظرفیتی در ایشان ایجاد کرده است که می تواند و می توانست در شرایط بسیار حساس کنونی که کشور در عرصه داخلی و بین المللی با چالشها و مشکلات متعددی روبه روست، گره گشای آنها به خصوص مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم باشد  و همین قابلیتها و توانایی هاست که موجی از امید با ثبت نام ایشان سراسر کشور را فراگرفت و اقدام شورای نگهبان نقطه یأس و آب سردی بر همه این امیدها و امیدواری ها بود.

وی در پایان گفت: بهتر است که جناب آقای فیروزآبادی و دوستانشان و برخی جریانات افراطی صاحب رسانه از اقدامات بی ثمر و تفرقه انگیز که در  ۸ ساله گذشته با شدت هرچه تمامتر جریان داشته و با مردم هم سخن  و همگام باشند؛ نه در برابر مردم.


 1. hosein

  متاسفانه رسانه های منتقد سلطه بیت و سپاه بر مملکت به آن قسمت از صحبت های مجید انصاری مبنی بر اینکه نتایج نظر سنجی بسیج نشانگر آن بوده که هاشمی با حدود ۷۰ درصد رای برنده انتخابات خواهد شد آنطور که باید نپرداختند. این موضوع هم درباره رسانه های ملی مثل شما صادق است و هم درباره رسانه های خارجی مثل بی بی سی و صدای آمریکا/. این بخش از بیانات انصاری در صورتی که مانور خبری- تحلیلی لازم روی آن صورت می گرفت می توانست افشاگری بزرگی علیه این کودتای انتخاباتی باشد

 2. كامران

  اصلاح طلبان باید تلاش کنند برخی واژه ها را برای رسوا کردن بیت و سپاه راه بیندازند و آنرا در بین مردم رایج کنند همانطور که دشمنان اصلاحات واژه هایی مثل فتنه و فتنه گر را در بین طرفداران خود جا انداختند .در حالیکه واژه هایی که طرفداران استبداد در ایران از اساس دروغ و ناروا بود واژه های طرفداران اصلاحات می تواند از اساس درستی برخوردار باشد مثل به کارگیری واژه “تقلب” که درباره انتخابات ۸۸ به کار رفت. با رد صلاحیت هاشمی واژه هایی مثل ” ” انتخابات غیرآزاد ” را می توان درباره انتخابات اخیر به کار برد و با به کارگیری فراوان در رسانه های منتقد آنسوی آبها در بین هواخواهان فراوان اصلاحات جا انداخت. این اقدام با توجه به هراس حکومت از اصطلاح ” انتخابات آزاد” می تواند فضای روانی را به سمت فشار بر حکومت و یکپارچه تر شدن مطالبات هواداران اصلاحات سوق دهد .

 3. روشنك

  جلیلی یا قالیباف هم خوبند

 4. محمود

  “در حالی که عدالت و احتیاط در گفتار و کردار از شرایط اولیه و الزامی سمت امامت جمعه است و علاوه برآن کسوت روحانیت که لباس تقوا و اخلاق و پیشوایی جامعه است ”
  جناب انصاری – با این مقدمه توقع داری کسی بقیه حرفهایت را بخواند ؟ تقیه هم جایی دارد .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.