چهارشنبه 20th فوریه 2013 , ساعت: 11:02کد مطلب : 37550 نسخه قابل چاپ

آغاز همایش «دکتر علی شریعتی و دانش تاریخ» با حضور احسان شریعتی

همایش دکتر شریعتی و دانش تاریخ به همت گروه تاریخ و همکاری های میان رشته ای پژوهشکده تاریخ اسلام برگزار می شود.

به گزارش خبرآنلاین،این همایش حول چهار محور شریعتی و تاریخ نظری، شریعتی و تاریخ اسلام، شریعتی و تاریخ ایران و شریعتی و تاریخ جهان سازمان یافته است. هدف اصلی از برگزار این همایش بررسی تخصصی و انتقادی اندیشه‌های دکتر علی شریعتی در حوزه دانش تاریخ است که هر دو حوزه مسائل عام نظری و بررسی های موردی را از سوی دکتر شریعتی در زمینه دانش تاریخ در بر می‌گیرد. فراخوان همایش در مرداد ماه سال جاری اعلام شد و تا پایان مهلت ارسال مقالات در پایان دی ماه، بیش از شصت چکیده و ۳۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال گشت.

همچنین در راستای برگزاری این همایش، دو پیش همایش با عنوان های «شریعتی و دانش تاریخ:تاریخ؛ عرصه آکادمیک و عرصه عمومی» در تاریخ ششم دی ماه با حضور دکتر سید هاشم آقاجری، دکتر حسن محدثی و دکتر داریوش رحمانیان و «شریعتی و تاریخ نظری» در تاریخ هفتم بهمن ماه با حضور دکتر محمدامین قانعی راد، دکتر محمدعلی اکبری، دکتر محمدجواد غلامرضاکاشی و دکتر داریوش رحمانیان برگزارشد. مدیریت علمی همایش با دکتر داریوش رحمانیان و مدیریت اجرایی همایش برعهده آقای خلیل قویدل است.

اعضای شورای علمی همایش عبارتند از: دکتر سید هاشم آقاجری، دکتر محمدعلی اکبری، دکتر هادی خانیکی، دکتر غلامحسین زرگری نژاد، دکتر احسان شریعتی، دکتر غلامرضا ظریفیان، دکتر محمدجواد غلامرضا کاشی، دکتر محمدامین قانعی راد، دکتر حسین مفتخری، دکتر عباس منوچهری و دکتر حسینعلی نوذری.

همایش دکتر علی شریعتی و دانش تاریخ، روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، دوم و سوم اسفند ماه ۱۳۹۱ از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۸ در محل پژوهشکده تاریخ اسلام برگزار خواهد شد.

پژوهشکده تاریخ اسلام در خیابان توانیر، خیابان رستگاران، کوچه شهروز شرقی، پلاک ۹ واقع است.


حوزه :
 1. امید

  جالب است همایش تاریخ است و سوسن شریعتی متخصص تاریخ است و در همایش احسان شریعتی شرکت کرده است.این نگاه مرد سالار به قول آقای علیجانی نه تنها در دین که در جزء جزء تدابیر ما رخنه کرده است حتی در بین روشنفکران و مدعیان.

 2. nasim

  وجه تسمیه شریعتی با مصدق در چیست؟
  آیا میزان عملکرد و تاثیر گذاری این دو نفر براورد شده است ؟ با چه معیار و چه شاخص هایی؟

  آیا اصولا میتوانیم این دو تن را در یک فرایند اثر گداری بر تاریخ سیاسی ایران قرار دهیم؟

  تعریف شما از ملی گرایی و از آن سو تر مذهبی چگونه هم پوشانی دارد؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.