سه‌شنبه 6th آگوست 2013 , ساعت: 07:08کد مطلب : 48923 نسخه قابل چاپ
حکم خاتمه ماموریت برخی از سفرا صادر شده است

آغاز به کار دولت روحانی با ۵۰ کشور بی سفیر؟

سایت عصر ایران خبر داده  وزارت خارجه در اواخر دولت احمدی نژاد ، برای حدود ۵۰ نفر از سفرای فعلی حکم خاتمه ماموریت صادر کرده اند.

البته گویا این کار به صورت طبیعی و در پایان دوره سه ساله ماموریتشان صادر شده ولی با توجه به زمان بر بودن تعیین جانشینان ایشان و تصویب ، معرفی ، انتظار برای قبول انها توسط دولتهای پذیرنده ،سپس امور اداری و اعزام آنها که معمولا بین ۲ تا ۴ ماه و بعضا حتی بیشتر طول می کشد عملا نتیجه این اقدام وزارتخارجه عملا به معنی این است که با آغاز کار دولت دکتر روحانی دولت وی لا اقل در دو سه ماه اول کار دست کم در ۵۰ کشور جهان فاقد سفیرخواهد بود.

این اقدام خصوصا برای دولتی که یکی از شعارهایش تعامل با جهان خارج و بهبود و اصلاح دیپلماسی احمدی نژاد است وجهه خوبی نخواهد داشت و می تواند بسیار مخرب باشد.

سایت عصر ایران در انتها خاطرنشان کرده شایسته است چنانچه این خبر درست است ، مسئولان وزارت خارجه هر چه سریع تر به اصلاح آن اقدام کنند تا آغاز کار دولت یازدهم ، با یک خلأ بین المللی همراه نباشد.


  1. ناشناس

    سایت عصر ایران این خبر را هدفدار منتشر کرده است تا سفیرانی که از طرف آقای مشایی انتخاب شده اند به سرعت به کشورهای محل مقصد اعزام شوند و این افراد تغییر نکنند. پیشنهاد می شود ماموریت سفیران فعلی را ۶ ماه تمدید کنند تا در این مدت دولت تدبیر و امید سفیران مناسب و مد نظر خود را اعزام کند.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.