پنج‌شنبه 9th ژانویه 2014 , ساعت: 07:01کد مطلب : 57765 نسخه قابل چاپ
به دلیل بیماری قاضی

آزادی دکتر سید علی اصغر غروی به قید وثیقه تاخیر افتاد

آزادی دکتر سید علی اصغر غروی به قید وثیقه به دلیل بیماری قاضی پرونده به شنبه آینده موکول شد.

به گزارش ندای آزادی، روز چهارشنبه تمام مراحل اداری ارائه وثیقه جهت آزادی دکتر غروی طی شد اما به گفته مسئولان، قاضی پرونده بیمار است و ماجرا به شنبه موکول گردید.

یادآور میشود دکتر غروی پس از انتشار مقالهء “ امام؛ پیشوای سیاسی یا الگوی ایمانی؟ ” در روزنامه بهار در تاریخ ۱۹ آبان در شهر اصفهان بازداشت و صبح روز دوشنبه ۱۳۹۲/۸/۲۰، توسط ضابطین دادگاه انقلاب از اصفهان به دادسرای فرهنگ و رسانه در تهران منتقل شد.

دکتر سید علی اصغر غروی، عضو شورای مرکزی نهضت آزادی ایران و مسئول شاخه این حزب در استان اصفهان، از سال ۱۳۸۰ اقدام به برگزاری کلاسهایی با عنوان تفسیر ترتیبی و تفسیر موضوعی قرآن مبین کرد که این کلاس‌ها توسط اداره اطلاعات اصفهان تعطیل شد.

این محقق و مفسر قرآن که بیش از هفتاد سال سن دارد از مشکلات جسمانی زیادی رنج می برد. وی مبتلا به تحلیل پیشرفته اعصاب حسی و حرکتی اندامها است و طبق تشخیص پزشکان متخصص نیازمند مراقبت پزشکی و انجام فوری اقدامات درمانی تکمیلی دارد و محرومیت از رسیدگی پزشکی باعث نگرانی شدید خانواده دکتر غروی در خصوص سلامت جسمانی وی شده است.

ابتدای آذر ماه نیز بیش از ۳۰۰ نفر از فعالین فرهنگی و اجتماعی اصفهان در نامه ای سرگشاده به رئیس قوه قضائیه خواستار آزادی فوری سید علی اصغر غروی شدند.

درحال حاضر دکتر غروی در زندان اوین بسر میبرد.


حوزه :
  1. احمد

    در زمان ستم شاهی و حضور قضات جور در دادگستری ، در چنین مواقعی پرونده را به بازپرس یا دادیار دیگری میدادند تا اقدامات لازم برای آزادی متهم را انجام دهد ، تا متهمی که باید آزاد شود در بازداشت نماند .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.