سه‌شنبه 4th دسامبر 2012 , ساعت: 01:12کد مطلب : 31164 نسخه قابل چاپ
تبریک ادوار تحکیم به ملت و دولت فلسطین

آرزوی ما صلح و آرامش برای مردان و زنان این وادی بحران زده است

سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) با صدور اطلاعیه ای پذیرفتن تشکیلات خودگردان فلسطین به عنوان «کشور» غیر عضو ناظر در سازمان ملل متحد را به ملت و دولت فلسطین تبریک گفت.

 به گزارش ادوار نیوز، سازمان ادوار تحکیم وحدت در این اطلاعیه با تاکید بر پیگیری دیپلماتیک روند صلح در خاورمیانه ابراز امیدواری کرده است که روند آغاز شده منجر به تشکیل دولت مستقل فلسطین شود و حرکت همه طرفهای درگیر در مسیری دیپلماتیک و آمیخته با صلح و آرامش را موجب گردد.

 متن کامل این اطلاعیه به شرح ذیل است:

رای موافق ۱۳۸ کشور عضو مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تبدیل تشکیلات خودگران به عنوان «کشور» غیرعضو ناظر در سازمان ملل بار دیگر نشان داد که نگاه عمومی جهان به حل نهایی مساله خاورمیانه به سوی مسیری دیپلماتیک آمیخته با توافق و به دور از یکجانبه نگری های ایدئولوژیک است.

مروری بر مسیر تلاشهای صورت گرفته در روند صلح خاورمیانه نشان می دهد که تشکیلات خودگردان به عنوان یکی از قدیمی ترین تشکلهای پیگیر حقوق فلسطینیان همواره بر این مسیر تاکید کرده و اگر دستاوردی نیز در این میان نصیب فلسطینیان شده، حاصل تاکید و تمرکز بر این استراتژی بوده است.

این پایبندی بر روند دیپلماتیک در حالی صورت می گیرد که تشکیلات خودگردان و در راس آن محمود عباس همواره بر حقوق حقه ملت فلسطین تاکید کرده و حتی وی در سخنرانی خود پیش از رای گیری با ذکر عباراتی نظیر «فلسطینی‌ها همچنان زخم‌هایشان را درمان می‌کنند و شهدایشان را به خاک می‌سپارند» یا «اسرائیل با حمله به غزه، آزادی و صلح را هدف قرار داد» همچنان نسبت به رفتار دولت اسراییل اعتراض کرد ولی در عین حال با تاکید بر احترام فلسطینیان به رایی که پیشترها به تقسیم فلسطین تاریخی داده شده است از سازمان ملل به عنوان نهادی حامی حقوق، عدالت و آزادی خواست زمینه های تولد دولت فلسطینی را هم فراهم کنند.

سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) با تبریک این موفقت بزرگ به ملت و دولت فلسطین امیدوار است که روند آغاز شده منجر به تشکیل دولت مستقل فلسطینی گردیده و حرکت همه طرفهای درگیر در مسیری دیپلماتیک و آمیخته با صلح و آرامش را موجب گردد.

آرزوی ما فرارسیدن روزی است که مردان و زنان ساکن در این وادی بحران زده روی صلح و آرامش را ببیند و معتقدیم آنگونه که ابومازن گفته است: «زمان آن رسیده است که جهان بگوید بس است تجاوز، بس است دشمنی، بس است اشغالگری.»

 

سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت)

سیزدهم آذرماه هزار و سیصد و نود و یک


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.