سه‌شنبه 13th اکتبر 2020 , ساعت: 09:10کد مطلب : 118665 نسخه قابل چاپ

آخرین خبرها از نظرسنجی های آمریکا

اختصاصی

آخرین نتایج نظرسنجی های انتخابات آمریکا در روز ۲۱ مهرماه همچنان حکایت از پیشتازی تصاعدی جو بایدن نامزد دموکرات در برابر ترامپ دارد. نتایج مدل های پیش بینی نشریه اکونومیست نشان میدهد که شانس پیروزی بایدن از قبل از اعلام اخبار بیماری کرونا از ۸۹درصد به ۹۱ درصد رسیده است. و پایگاه تحلیلی معتبر ۵۳۸ نیز این احتمال را از ۸۰درصد در لحاظتی قبل از اعلام خبر ابتلا ترامپ به کرونا از ۸۰ درصد به ۸۶ درصد در امروز رسانده است.

در مجموعه ی تحلیلی معتبر در انتخابات آمریکا یکی نشریه اکونومیست و دیگری پایگاه ۵۳۸ با استفاده از اطلاعات منتشره از اصلی ترین و معتبرترین نظرسنجی های مختلف آمریکا چه در سطح ایالتی و چه در سطح ملی، به صورت روزانه آنها را تحلیل و مدل سازی میکنند و شبیه سازیهای آماری بیش از ۴۰ تا ۵۰ هزار با شبیه سازی آماری از عوامل تعیین کننده در انتخابات، نتایج احتمالی را برآورد میکنند. نتیجه ی این مدل های شبیه سازی شده نشان میدهد که وضعیت بایدن بهتر از آن چیزی است که پیش بینی میشد ونسبت به پیش از اعلام مثبت شدن تست کرونایی ترامپ، بایدن شانس بیشتری برای پیروزی داشته است. هرچند همه ی این مدل ها همچنان هشدار میدهند که ترامپ ممکن است از مزیت قدرت خود و شرایط کرونا و رای پستی و تاخیری که در شمارش آرا استفاده می شود و یا سایر روش های نامشخص، نتیجه انتخابات را تغییر بدهد و نمیتوان این انتخابات را با سایر انتخابات آمریکا مقایسه کرد.

President—Forecasting the US 2020 elections | The Economist

مدل برآورد شده توسط اکونومیست نشان میدهد که بایدن در بدترین سناریو ۲۲۶ رای الکترال و در بهترین حالت ۴۲۲ رای الکترال کسب خواهد کرد و با ۹۱ درصد احتمال پیروز انتخابات خواهد بود. در حالی که ترامپ با ۹ درصد شانس، در بدترین سناریو ۱۱۶ و بهترین شرایط ۳۱۲ رای college کالج های انتخاباتی را بدست خواهد آورد.

President—Forecasting the US 2020 elections | The Economist

مدلهای اکونومیست به ما میگوید که احتمالا جو بایدن با کسب ۵۳.۹ درصد آرای عمومی، ترامپ با ۴۶.۱ درصد را شکست خواهد داد. بایدن به احتمال ۹۹ درصد رای عمومی بیشتری نسبت ترامپ با شانس ۱ درصدی نسبت به رای عمومی بیشتر، برتری دارد. بنابراین ۹۹ درصد بایدن رای بیشتری کسب خواهد کرد و به احتمال ۹۱ درصد آرا الکترال بیشتری کسب خواهد کرد و برنده انتخابات خواهد شد. هرچند مجموع آرا عمومی پیروزی در انتخابات را تضمن نمیکند. و اصل آرای کالج الکترال است. برای پیروزی در انتخابات لازم است یک نامزد بیش از ۲۷۰ کالج الکترال( نیمی از ۵۳۸ رای) را کسب کند. به این حساب میانه ی آرا بایدن در مدل سازی مختلف ۳۲۱ رای و میانه ی رای ترامپ ۲۱۷ است که نشان دهنده پیش بینی پیروزی بایدن در انتخابات پیش رواست.

President—Forecasting the US 2020 elections | The Economist

مدل های پایگاه معتبر ۵۳۸ نیز نشان میدهد که بایدن با ۸۶ درصد شانس، آرای الکترال بیشتری نسبت به ترامپ با شانس ۱۳ درصد شانس قرار داد. برآوردی که سایت ملی مذهبی از تحلیل آمار این پایگاه پیش از اعلام خبر تست مثبت ترامپ داشت نشان میدهد که این شانس ۸۰ درصد بود. این پایگاه تحلیلی همچنین پیش بینی میکند که اگر امروز انتخابات آمریکا برگزاری شود جو بایدن ۳۴۶ رای الکترال و ترامپ ۱۹۲ رای الکترال کسب خواهند کرد.

FiveThirtyEight | Latest Polls

مدل های پیش بینی انتخابات پایگاه ۵۳۸ پیش بینی میکنند که جو بایدین با ۵۳.۵ درصد آرای عمومی بیشتری نسبت به ترامپ با ۴۵.۳ درصد کسب خواهد کرد. فاصله ی که به باور بسیاری کار ترامپ برای پیروزی ولو با تقلب در انتخابات را دشوار میکند.

FiveThirtyEight | Latest Polls

تحلیل نظرسنجی های آمریکا همچنین توسط این وب سایت نشان میدهد که برای اولین بار فاصله ی بایدن و ترامپ به بالای ده درصد رسیده است که این نشان از شیفت قابل توجه وضعیت بایدن نسبت به ترامپ را نشان میدهد.

FiveThirtyEight | Latest Polls

یکی از این نظرسنجی های مورد استفاده در پایگاه ۵۳۸ نظرسنجی اخیر Washington Post/ABC  است که روز یکشنبه منتشر شده است و نشان میدهد که جو بایدن با ۵۴درصد از ترامپ با ۴۲درصد پیشتاز است که بخش قابل ملاحظه ی از تغییر شرایط به حمایت زنان از بایدن باز میگردد. بایدن در میان زنان ۵۹ درصد به ۳۶درصد از ترامپ پیشی دارد.

FiveThirtyEight | Latest Polls

پایگاه ۵۳۸ پیش بینی میکند که دموکرات ها اکثریت سنا را نیز از آن خود خواهند کرد و احتمالا تا ۵۵ صندلی از ۱۰۰ صندلی سنا در اختیار دموکرات ها قرار خواهد گرفت.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.